II edycja „Konkursu wiedzy o Mazowszu”

 

Mazowiecki Kurator Oświaty Zarządzeniem nr 60 z dnia 11 września 2019 r. zatwierdził Regulamin i harmonogram drugiej edycji „Konkursu wiedzy o Mazowszu”. Konkurs odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

 

Celem przedsięwzięcia jest zainteresowanie uczniów szkół podstawowych dziedzictwem i współczesnością Mazowsza oraz wzmocnienie poczucia tożsamości regionalnej. Konkurs ma charakter interdyscyplinarny i dotyczy szerokiej tematyki związanej z dziejami i dniem dzisiejszym województwa mazowieckiego.

Wiedza uczestników będzie testowana na etapie szkolnym, regionalnym i wojewódzkim. Dodatkowo, uczniowie zrealizują grupowe projekty edukacyjne. Wybór tematu, rodzaju projektu i sposobu jego realizacji zależy od uczniów i nauczyciela. Mogą to być projekty krótkie, jak i dłuższe, ważne aby zostały zrealizowane nie później niż do 30 grudnia 2019 r.

Pedagogiczna koncepcja „Konkursu wiedzy o Mazowszu” wywodzi się bezpośrednio z podstawy programowej, a w szczególności dotyczy umiejętności kluczowych, w tym umiejętności społecznych i umiejętności uczenia się. W zakresie treści konkurs daje możliwość uzupełnienia wiedzy istotnej z punktu widzenia mieszkańca regionu.

Laureaci i finaliści uzyskają dodatkowe punkty podczas rekrutacji do wybranej szkoły ponadpodstawowej na Mazowszu.

Zespoły uczniów, których projekty zostaną wyróżnione, otrzymają nagrody rzeczowe.

Rejestracja uczestników odbywa się do 11 października br. na Platformie Konkursów MSCDN http://konkursy.mscdn.pl. W zgłoszeniu należy podać tytuły projektów realizowanych w szkole oraz nazwiska członków drużyn projektowych.

Loginy i hasła do Platformy są identyczne jak loginy i hasła wykorzystywane przy logowaniu się do konkursów przedmiotowych. W tym roku będą obowiązywały nowe – odbiór w siedzibach Wydziałów MSCDN w dniach 19 – 27 września 2019 r. w godz. 900 – 1500.

Szczegółowe informacje na temat konkursu zawarte są w Regulaminie oraz jego załącznikach:

 

 

 

Informacji udzielają konsultanci MSCDN:

  • w Ciechanowie: Katarzyna Szymańska,
  • w Ostrołęce: Iwona Krzemińska, 29 744-41-20
  • w Płocku: Anna Krusiewicz ,
  • w Radomiu: Anna Równy,
  • w Siedlcach: Anna Goc , tel: 25  632-67-47
  • w Warszawie: Teresa Stachurska-Maj, tel. 22 536 60 73 

oraz wojewódzki koordynator „Konkursu wiedzy o Mazowszu” Iwona Moczydłowska, tel.692526891 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .