Adresy wydziałów MSCDN

 

 

MSCDN 
Wydział w Ciechanowie
Henryka Sienkiewicza 33
06-400 Ciechanów
MSCDN 
Wydział w Ostrołęce.
ul. Piłsudskiego 38
07-410 Ostrołęka
MSCDN 
Wydział w Płocku
ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
MSCDN 
Wydział w Radomiu
ul. Kościuszki 5a 
26-600 Radom
MSCDN 
Wydział w Siedlcach
ul. M.Asłanowicza 2
08-110 Siedlce
MSCDN 
Wydział w Warszawie
ul. Świętojerska 9
00-236 Warszawa

Podsumowanie konkursów przedmiotowych 2020/2021.

Podsumowanie konkursów przedmiotowych 2020/2021 już za nami.
Zobaczcie, jak wyglądała uroczystość oraz prezentacje przedmiotowe. Zapraszamy!

 

RELACJA Z UROCZYSTOŚCI PODSUMOWANIA KONKURSÓW

 

 


Chcecie zobaczyć więcej? Koniecznie zajrzyjcie tutaj!I. Wystąpienie p. Aurelii Michałowskiej, Mazowieckiej Kurator Oświaty.

 

 

II. Dużo nas do… konkursów. Prezentacja danych statystycznych o konkursach w roku szkolnym 2020/21.

 

 III. Gratulujemy najlepszym! Wręczenie dyplomów multilaureatom.

 

 

Multilaureaci - prezentacja

 IV. Trzeba wiedzieć więcej, ale też rozumieć więcej… - wykład Radka Brzózki.

 

 V. To skomplikowane…, czyli z czym wiążesz swoją przyszłość? - wypowiedzi laureatów.

 

 

VI. Balet i nauka, czyli jak podążać tanecznym krokiem po zwycięstwo w konkursie przedmiotowym – film ze Szkoły Baletowej.

 

 Prezentacje przedmiotowe

 

Konkurs biologiczny Konkurs chemiczny Konkurs fizyczny
Konkurs geograficzny Konkurs historyczny Konkurs informatyczny
Konkurs języka angielskiego Konkurs języka francuskiego Konkurs języka hiszpańskiego
Konkurs języka niemieckiego Konkurs języka rosyjskiego Konkurs matematyczny
Konkurs polonistyczny Konkurs wiedzy o społeczeństwie

 

 

Uroczyste podsumowanie Konkursów Przedmiotowych - 31 maja 2022 r., Wyższa Szkoła Menedżerska

Znakiem tegorocznego spotkania podsumowującego konkursy przedmiotowe Mazowieckiego Kuratora Oświaty organizowane przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli wspólnie z Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów jest parasolka. Kolorowa, optymistyczna, chroniąca przed przykrymi warunkami zewnętrznymi symbolizuje troskę o utalentowanych młodych ludzi, ochronę ich talentów. Parasol konkursów w obecnym kształcie rozpinamy nad mazowiecką młodzieżą już od 10 lat, dlatego podsumowanie konkursów miało charakter retrospektywny.

Prezentacja 10-lecia

 

Reportaż Video z uroczystości


Na uroczystość zaproszono dawnych laureatów konkursów przedmiotowych, aby opowiedzieli o rozwoju swojej ścieżki kariery i drodze życiowej, a także aby podzielili się refleksjami o wpływie udziału w konkursach przedmiotowych na ich rozwój. Ogromnie miło było usłyszeć o tym, że zajmują się ciekawymi dziedzinami, prowadzą efektywne badania, odnoszą sukcesy czy skończyli prestiżowe uczelnie w kraju i za granicą, są w trakcie studiów lub właśnie je rozpoczynają. Okazuje się, że Harvard i Oxford to uniwersytety na miarę potrzeb i możliwości uczestników naszych konkursów ;-).

 

;

Uroczystość zgromadziła przedstawicieli wielu instytucji, którym na sercu leży stan mazowieckiej edukacji, a szczególnie praca z uczniem zdolnym. Na pierwszym miejscu należy wymienić tu Mazowiecką Kurator Oświaty, panią Aurelię Michałowską, która w swoim wystąpieniu podkreśliła zarówno talent, jak i ogromną pracę tegorocznych laureatów. Była przepełniona wiarą, że są przyszłością Mazowsza.

Pani Kurator z charakterystycznym dla siebie ciepłem, swobodą i bezpretensjonalnością w towarzystwie pana Mirosława Krusiewicza, dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego rozdała dyplomy uznania i barwne parasole multi- i maksilaureatom (uczestnikom, którzy zdobyli więcej niż jeden tytuł laureata konkursu przedmiotowego, oraz tym, którzy w danym konkursie osiągnęli najwyższe wyniki). Znalazła czas, aby z każdym zamienić kilka słów, a nawet zadać pytania dotyczące wiedzy z danego przedmiotu.

Prezentacja - laureaci

Nie ma konkursów bez dyrektorów szkół- to na nich spoczywa duży ciężar organizacyjny. Dlatego dyrektor Wydziału Kształcenia Ogólnego Kuratorium Oświaty w Warszawie, pani Krystyna Mucha przekazała im ogromne podziękowania i doceniła trud włożony przez dyrektorów oraz nauczycieli w przygotowanie i przeprowadzenie konkursów.

O uskrzydlającej roli konkursów świadczyły wykonywane przez gości zdjęcia.


Spotkanie uświetnił występ wieloosobowej orkiestry Zespołu Szkół Muzycznych I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Warszawie. Pod batutą pani Anny Sobieckiej młodzi wirtuozi brawurowo zagrali utwory z repertuaru klasycznego i rozrywkowego, budząc prawdziwy entuzjazm publiczności.

I wspólne zdjęcie pod parasolem konkursów!

A oto przesłanie dla laureatów, finalistów i wszystkich uczestników od Ambasadora Konkursów, Radka Brzóski, dziennikarza zajmującego się promocją nauki.Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2022/2023

 

W bieżącym roku szkolnym MSCDN jest organizatorem siedmiu konkursów przedmiotowych: polonistycznego, biologicznego, chemicznego, fizycznego, geograficznego, historycznego i matematycznego.

 

Organizatorem konkursów językowych jest MKO - szczegółowe informacje

 

Zarządzeniem Mazowieckiego Kuratora Oświaty nr 43 z dnia 14 września 2022 r. został zatwierdzony i wprowadzony do stosowania Regulamin konkursów przedmiotowych z języka polskiego, biologii, chemii, fizyki, geografii, historii i matematyki dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa mazowieckiego w roku szkolnym 2022/2023.

 

Regulamin i harmonogramy znajdują się w zakładce Regulamin i załączniki.

 

Obowiązujące programy merytoryczne w zakładce Programy merytoryczne.

 

Istotne informacje:

 

 - Tak jak w roku ubiegłym harmonogramy konkursów przedmiotowych wymagają przeprowadzenia w jednym dniu dwóch konkursów, w różnych godzinach. 
 - Wglądy odbywają się w trybie bezpośrednim. Regulamin określa możliwość wglądu w odniesieniu do uzyskanego przez uczestnika wyniku.
 - Tytuł finalisty uzyskają ci uczestnicy etapu wojewódzkiego, którzy uzyskali co najmniej 40% punktów możliwych do zdobycia.

 

 

 

Warsztaty matematyczne

 

Zapraszamy na warsztaty pt. Mazowieckie konkursy matematyczne, które odbędą się
30 września 2022 r. w godz. 13.00 – 15.30 w siedzibie MSCDN w Warszawie ul. Świętojerska 9.

 

 

Przed startem Konkursu przedmiotowego z matematyki oraz Konkursu Kangur na Mazowszu, chcemy w gronie profesjonalistów i praktyków:

 

- porozmawiać o typowych zagadnieniach, które te konkursy wyróżniają;
- zadbać o przypomnienie strategii rozwiązywania pojawiających się w nich zadań;
- dokonać przeglądu użytecznych materiałów dydaktycznych.

 

 

Formularz zgłoszeniowy

 

 

W trakcie spotkania można będzie zakupić książki wydawnictwa Aksjomat.

Start Konkursów Przedmiotowych

 

Tegoroczna edycja Konkursów Przedmiotowych zgodnie z harmonogramem etapu szkolnego odbędzie się w dniach:

 

- 24 października 2022 r.- konkurs geograficzny godz. 9.00 i konkurs fizyczny godz. 12.00;

- 25 października 2022 r.- konkurs matematyczny godz. 9.00;

- 26 października 2022 r.- konkurs historyczny godz. 9.00 i konkurs chemiczny godz.12.00;

- 27 października 2022 r.- konkurs biologiczny godz. 9.00;

- 28 października 2022 r.- konkurs polonistyczny godz. 9.00.

 

Organizowane przez MKO konkursy z języków obcych zostaną przeprowadzone w dniach 18-20 października 2022 r. zgodnie z harmonogramem umieszczonym na stronie: https://www.kuratorium.waw.pl/pl/rodzice-i-uczniowie/konkursy-i-olimpiady/konkursy/konkursy-przedmiotowe-1/16769,Konkursy-przedmiotowe-jezyki-obce.html

 

Przypominamy, że aby szkoła mogła wziąć udział w konkursie przedmiotowym, musi posiadać login i hasło dostępu do Platformy konkursów.

 

W bieżącej edycji konkursów będą funkcjonować dwie oddzielne platformy: dla języków obcych i pozostałych przedmiotów . Hasło i login są jednakowe do obu platform i takie samo jak w poprzednim roku.

 

Ważne, aby w dniach 3 - 10 października 2022 r. Dyrektor Szkoły zalogował się, sprawdził poprawność dostępu do obu platform, zweryfikował i ewentualnie zmienił dane szkoły, przeczytał szczegółowe informacje związane z organizacją konkursów szkolnych, pobrał dokumenty dotyczące organizacji konkursów.

 

Szkoła, która nie posiada loginu i hasła, najpóźniej do dnia 10 października 2022 r. powinna przesłać prośbę o dostęp do Platformy konkursów przedmiotowych.

 

W tak zatytułowanym e-mailu należy przekazać drogą mailową do sekretariatu konkursów na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. następujące dane: pełna nazwa szkoły, ulica, kod pocztowy, miejscowość, telefon do szkoły, delegatura MKO (pod którą podlega szkoła).